PRELEGENCI


EKSPERCI I PRAKTYCY

PRELEGENCI EDYCJI 2018

Jarosław Sokolnicki

Head of Industry Solutions, Microsoft

Pracuje w firmie Microsoft od 13 lat, obecnie odpowiada za rozwiązania branżowe do sektorów Sprzedaż Detaliczna, Produkcja, Logistyka i Transport. Ekspert od technologii Cloud Computing. Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału SiMR, ukończył również studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Koźmińskiego w Warszawie. Studia doktoranckie z Ekonomii na kierunku Zarządzanie, Akademii Leona Koźmińskiego. Wykładowca w Szkole Głównej Handlowej. Wieloletni inżynier i trener Microsoft, technologiami IT zajmuje się od 20 lat.

Profil na LinkedIn

Antoni Mączyński

Human Traffic

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze skuteczną komunikacją marketingową w sieciach handlowych i usługowych. Ekspert od systemów identyfikacji i oznaczeń miejsca sprzedaży. Absolwent Handlu Międzynarodowego na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Design Management w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zaangażowany w projekty dla największych marek, w tym: PKO BP, Plus GSM, RTV Euro AGD, BNP Paribas, BZ WBK, LUX MED, Posnania, Wroclavia.

Witold Podgórski

product manager, Comarch ERP

Absolwent Politechniki Krakowskiej, kierunku Informatyka. Od 2012 roku związany z produkcją systemów do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP Altum, Comarch Retail oraz Comarch ERP XL. Od 2015 roku pełni funkcję Produkt Menadżera systemów Comarch ERP Altum i Comarch Retail. Od 2017 roku kieruje zespołem Product Management systemów ERP. Od początku kariery zawodowej ściśle związany z rynkiem nowoczesnych rozwiązań IT dla przedsiębiorstw. Jego praca skupia się na bliskiej współpracy z kluczowymi klientami na podstawie której decyduje o kierunku rozwoju produktów. Uczestniczył w wielu projektach związanych z wdrożeniem systemów ERP dla branży retail.

Andrzej Błaszczyk

product manager, AutoID Polska S.A.

Od dekady blisko związany z rynkiem informatycznym, a od ponad 6 lat Product Manager w firmie AutoID Polska S.A. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz International Business Studies na Avans Hogeschool w Bredzie. Od początku pracy w AutoID Polska S.A. Jest odpowiedzialny za współpracę z firmami Partnerskimi na terenie CEE w zakresie rozwiązań i technologii OCR czyli Optycznego Rozpoznawania Znaków firmy ABBYY. Ekspert w zakresie technologii OCR, mający duże doświadczenie we wdrażaniu projektów OCR przy użyciu narzędzi deweloperskich (produkty SDK), a także systemów z interfejsami dla użytkowników końcowych. Uczestnik licznych szkoleń, a także prelegent na wielu konferencjach związanych z tematyką z branży IT.

Wojtek Kalman

szef działu aplikacji retail, S&T

Związany z firmą S&T od 26 lat, z czego ostatnie 15 lat kieruje zespołem Działu Aplikacji Retail tworzącym i rozwijającym nowoczesne rozwiązania informatyczne dla wiodących krajowych i zagranicznych sieci handlowych.

Grzegorz Furtak

pricingLAB

Założyciel pricingLAB. Ekspert w dziedzinie pricingu, staretegii monetyzacji oraz strategii sprzedażowych. Praktyk biznesu z 25-letnim doświadczeniem. Przez 15 lat pełnił funkcje Executive: Prezesa Zarządu, Dyrektora Zarządzającego, Dyrektora Sprzedaży w międzynarodowych organizacjach. Prelegent na licznych konferencjach i warsztatach poświęconych zagadnieniom pricingu i sprzedaży.

Mykola Chumak

founder, IDNT

Leading Ukrainian retail and customer experience influencer, founder of IDNT Company, which more than 15 years specializes in development and implementation of retail store formats for retailers, banks and service companies in CIS countries, CEE and USA. During 15 years IDNT worked with more than 200 retail chains, stores, banks, such as Metro Cash & Carry, Credite Agricole Bank, Raiffeisen Bank Aval, Amway, Samsung, Watsons Beeline, Comfy etc. Mykola Chumak is an author and co-author of numerous books, articles in professional magazines on Customer Experience, Retail and Banking topics, he is an active speaker in the conferences across the world – Singapore, Rome, Prague and a member of an innovators community Next Money (Singapore) etc. In IDNT we believe that customer experience management is one of the most important factors for the retailer success, that demands from designers, marketers, architects, customer care specialists absolutely new approach to clients’ needs in the era of online and mobile technologies.

Darek Gocławski

architekt wnętrz komercyjnych, A+D RETAIL STORE DESIGN

Od 2004 roku prowadzi pracownię A+D Retail Store Design tworzącą nagradzane, wyróżniane i szeroko publikowane wnętrza komercyjne (sklepy, biura i gastro). Z pasją łączy wiedzę z zakresu architektury, psychologii konsumenta, budowania marki, zasad VM i designu z doświadczeniem zdobytym przy realizacji ponad dwóch tysięcy różnych sklepów. Projektuje miejsca o ponadczasowej stylistyce, mądrze zaplanowanej funkcji i klimacie doskonale dopasowanym do potrzeb marki maksymalnie wykorzystując potencjał lokalu. Oszczędny w środkach i skuteczny w rozwiązaniach.

Edyta Godziek

PR & marketing manager, SerwerSMS.pl

Od wielu lat związana z PR- em i marketingiem oraz z nowymi technologiami i rozwiązaniami e-commerce. W SerwerSMS.pl zaczynała jako content marketing manager, obecnie odpowiada między innymi za komunikację związaną z wdrażanymi nowymi technologiami oraz edukację klientów w zakresie nowych rozwiązań. Budowanie pozytywnych i dobry relacji to jedna z jej wielu pasji. Wielbicielka rozwiązań niesztampowych i oryginalnych.

Edward Mężyk

prezes zarząd,. Grupa Datarino

Pomysłodawca Cluify.com, platformy marketingowej umożliwiającej reklamodawcom docieranie do osób określonych na podstawie miejsc odwiedzanych offline. Twórca Datarino.Financial, marki specjalizującej się w pozyskiwaniu i analizie dużych zbiorów danych dla branży finansowej, a także założyciel studia gier i aplikacji mobilnych RinoApps. Wierzy, że informacja to silnik napędzający rozwój i w myśl tej idei wspiera organizacje w zdobywaniu unikalnej wiedzy z danych.

Anna Zejdler-Winiarska

KPRF Law Office

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu w Oviedo. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku „Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych” na Akademii Leona Koźmińskiego. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych z zakresu negocjacji umów, prawa ecommerce, ochrony danych osobowych i prowadzenia audytów w konkteście spełniania wymagań europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

Michał Jaskólski

kierownik marketingu, LSI Software

Od wielu lat pasjonuje się zagadnieniami związanymi ze sprzedażą oraz komunikacją marketingową specjalistycznych rozwiązań informatycznych. Doświadczenie w zakresie budowania świadomości marki i implementacji rozwiązań zdobywał współpracując z wiodącymi firmami informatycznymi dostarczającymi rozwiązania dla branży chemicznej i farmaceutycznej. Następnie rozwijał sprzedaż systemów dla biznesu i sektora publicznego. Obecnie koncentruje się na pracy nad wizerunkiem produktów LSI Software i promocją rozwiązań w kanałach cyfrowych i tradycyjnych.

Grzegorz Popek

członek zarządu, Retail Partner Polska

Absolwent filologii polskiej UAM (1990-1995), Wildzianin od 1995 – love and hate relation ;-). Zaraz po studiach tłumacz, dziennikarz i redaktor. Od 1998 związany z firmą Checkpoint Systems. Początkowo jako Operations Manager CEE, póżniej PR&Marketing Manager, a następnie Country Manager w Polsce i Czechach. Obecnie udziałowiec i członek zarządu Retail Partner Polska, wyłącznego przedstawiciela Checkpoint Systems w Polsce. Ostatnio zajmuje się gównie usługami poprawiania i mierzenia zadowolenia konsumentów. W wolnym czasie uprawia sporty, głównie jazdę na nartach i rolkach. Jest miłośnikiem współczesnego jazzu i kina.

Piotr Ponganis

SCM applications sales leader, Oracle Central & Eastern Europe

Posiada blisko 20 letnie doświadczenie w branży IT, zajmując się w głównej mierze rozwiązaniami wspierającymi zarządzanie łańcuchem dostaw i szeroko pojętą logistykę. Swoje doświadczenie zdobywał m. in. w IBM, Honeywell, a obecnie w Oracle zajmuje się rozwojem biznesu aplikacji SCM w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej.

Izabella Wieczorek

członek zarządu, EMapa S.A.

Absolwentka matematyki stosowanej na kierunku Informatyka Politechniki Łódzkiej. Od 2001 roku związana z nowoczesnymi rozwiązaniami biznesowymi opartymi o mapę cyfrową. Przez wiele lat Dyrektor Sprzedaży w Emapie, obecnie członek Zarządu Emapa S.A. Odpowiedzialna za liczne wdrożenia i rozwój kompleksowych projektów mapowych dopasowanych do potrzeb Klienta.

WYSTAWCY EDYCJI 2018

AROMACORP

Aromamarketing ma na celu przede wszystkim stworzenie wyjątkowej atmosfery, m.in. sprzyjającej zakupom czy też negocjacjom biznesowym. Ponadto aromatyzacja jest elementem składającym się na budowanie pozytywnego wizerunku marki. Właściwie dobrane nuty zapachowe pozwalają identyfikować markę z luksusem.

SPOTKAJMY SIE

ARGO CARD

Argo Card Sp. z o.o. jest największym polskim producentem kart plastikowych oraz wiodącym dostawcą związanych z nimi usług. Firma specjalizuje się w personalizacji, mailingu, fullfilmencie i obsłudze zaawansowanych systemów zarządzania relacjami z Klientem. Czołowa pozycja w Polsce jest wynikiem 26-letniego doświadczenia i przestrzegania najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa danych.

SPOTKAJMY SIE

EMAPA

Rozwiązania Spółki Emapa to m.in. narzędzie do przeprowadzania szczegółowych analiz danych sprzedaży w oparciu o mapę – Emapa Analiza Sprzedaży. Produkt ten ułatwia podejmowanie decyzji o lokalizacji nowego sklepu, kierunku i przekazu kampanii marketingowych oraz ukazuje gdzie i jakie produkty cieszą się największym zainteresowaniem. Emapa w swej ofercie posiada również rozwiązania do optymalizacji transportu, czyli zaawansowanego planowania tras przejazdów dla wielu kierowców z uwzględnieniem okien czasowych.

SPOTKAJMY SIE

GS1 POLSKA

GS1 – międzynarodowa organizacja z siedzibą w Brukseli (Belgia) i w Princeton (USA), która zarządza systemem GS1 w skali świata. Na poziomie krajowym za administrowanie odpowiedzialne są tzw. organizacje krajowe GS1. Wszyscy użytkownicy Systemu GS1 są aktywnie wspierani przez krajowe organizacje, które informują, szkolą i doradzają w zakresie wdrażania standardów. Organizacje krajowe tworzą również fora współpracy dla użytkowników, umożliwiając im wzajemną wymianę doświadczeń oraz aktywny udział w tworzeniu standardów. W ofercie GS1 znajduje się m.in doradztwo przy wdrożeniu etykiety logistycznej GS1, weryfikacja jakości kodów, audyt traceability, czy rejestracja LEI.

SPOTKAJMY SIE

IDNT

IDNT od 15 lat secjalizuje się w aranżacji i opracowaniu koncepcji dla różnych formatów handlowych. Współpracowała z takimi firmami jak Metro Cash & Carry, Credite Agricole Bank, Raiffeisen Bank Aval, Amway, Samsung, Watsons Beeline, Comfy.

SPOTKAJMY SIE

INTEGRATED PROFESSIONAL SOLUTIONS

IPS jest pasjonatem najnowszych technologii. Oferuje profesjonalne, a zarazem kompleksowe rozwiązania teleinformatyczne, multimedialne oraz wielofunkcyjne systemy sprzętowe dla biznesu renomowanych producentów. Na tegorocznych targach European Retail Expo 2018 wraz z partnerami zaprezentuje skrojone na miarę rozwiązania angażujące klienta i pozwalające pokazać ofertę znacznie atrakcyjniej niż na plakatach czy banerach. Na stoisku będzie można zapoznać się z ofertą m.in. ekranów diodowych, monitorów wielkoformatowych, nagłośnienia oraz aroma marketingu.

SPOTKAJMY SIE

LSI SOFTWARE

LSI Software S.A. jest wiodącym na rynku polskim producentem oprogramowania dla sektorów detalicznego (retail) i gastronomiczno-hotelarskiego (hospitality). Jesteśmy producentem własnego systemu klasy ERP (Enterprise Resource Planning) oraz oprogramowania do obsługi obiektów rekreacyjno-sportowych.

SPOTKAJMY SIE

MICROSOFT

Podczas European Retail Expo 2018 w ramach żywego projektu Store of the Future najnowsze trendy na rynku handlu z perspektywy klienta zaprezentuje Tomasz Blicharski – wiceprezes Żabka Polska. Ekspert Microsoft opowie i pokaże, jak wdrożyć najnowsze technologie i nie pozostawać w tyle za trendami. Specjalnie na potrzeby konferencji zostałnie stworzony i będzie prezentowany mobilny showroom – sklep przyszłości. Zapraszamy na Shopping of the Future!

SPOTKAJMY SIE

MICRO-SUN

MICRO-SUN jest partnerem niemieckiej firmy REMIRA, której informatyczny program o nazwie LogoMate® służy do zarządzania zapasami poprzez wykorzystanie unikatowych algorytmów prognozowania oraz obliczania optymalnych uzupełnień zapasów magazynowych dla dowolnej ilości SKU w wielopoziomowych strukturach handlowych. LogoMate®  posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności, aby w pełni kontrolować zasoby przedsiębiorstwa w oparciu o wizualizacje graficzne i prosty w użytkowaniu interfejs. System jest również elastyczny i łatwo daje się implementować do innych, istniejących systemów. Dzięki temu systemowi oszczędza się na nadwyżkach magazynowych, unika się ich braków, optymalnie obsługiwane są akcje promocyjne, obniża się koszty magazynowania. Znacznemu skróceniu podlega cały proces zamawiania zapasów. Potężną siłą systemu jest zdolność do budowania optymalnych zamówień wielu różnych artykułów u dostawcy z uwzględnieniem wszelkich jego warunków logistycznych (minima, opakowania, itd.).

SPOTKAJMY SIE

MODE360

Jesteśmy producentem wysokiej jakości nowatorskich rozwiązań służących do automatycznego generowania fotografii produktów i ich prezentacji 360°. Nasze urządzenia przeznaczone są m.in. dla: sprzedaży i marketingu, badań i rozwoju, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, multimediów, e-commerce, serwisów online, kontroli jakości i działów prawnych.

SPOTKAJMY SIE

MUUME

MUUME digitalizuje codzienne procesy zakupowe dokonywane za pomocą smartfonów, łącząc je ściśle z usługami bankowymi i płatniczymi oraz programami lojalnościowymi i kuponowymi. Zakupy, gromadzenie informacji oraz płatność - cały proces odbywa się cyfrowo za pośrednictwem aplikacji, niezależnie od tego, czy ma miejsce w punkcie sprzedaży, podróży czy też w domu. MUUME oferuje najwyższą jakość cyfrowych usług. Jesteśmy ekspertami w zakresie zarządzania cyfrowymi danymi produktów oraz cyfrowymi płatnościami dokonywanymi na smartfonach.

SPOTKAJMY SIE

OAN

Jesteśmy siecią reklamową, łączącą tradycyjne kompetencje z nowoczesnym podejściem do planowania i prowadzenia kampanii online. Realizujemy je w modelu programmatic, korzystając z wysokiej jakości danych o klientach.

SPOTKAJMY SIE

ORACLE POLSKA

Oracle (oracle.com) jest dostawcą kompleksowych rozwiązań IT dla biznesu, oferuje pełny i zintegrowany stos aplikacji chmurowych oraz usług platformy, obsługując na świecie ponad 420 tys. klientów. Platforma Oracle Cloud oferuje kompletny zestaw aplikacji SaaS w obszarach ERP, HCM i CX oraz najlepsze w swojej kategorii usługi Platformy-jako-usługi (PaaS) oraz Infrastruktury-jako-usługi (IaaS) ze swoich ośrodków obliczeniowych ulokowanych w obu Amerykach, Europie oraz Azji. Firma zatrudnia ponad 135 tys. specjalistów, zaś jej roczny obrót wynosi 37,9 mld USD (w roku finansowym 2017). Serwery baz danych, oprogramowanie middleware oraz narzędzia i aplikacje biznesowe, jak również sprzęt komputerowy oraz usługi IT (konsulting, szkolenia, asysta techniczna) oferowane są w 145 krajach na całym świecie. Oracle współpracuje z ponad 25 tys. firm partnerskich. Siedziba główna Korporacji znajduje się w Redwood Shores w Kalifornii. Na liście klientów Oracle znajdują się wszystkie firmy z listy Fortune 100. W 1992 r. powstała firma Oracle Polska. Obecnie zatrudnia ona ponad 500 osób i współpracuje z 300 firmami partnerskimi. Aby móc dostarczyć odbiorcom rozwiązania kompleksowe i najlepsze pod względem technologicznym, Oracle ściśle współpracuje z najważniejszymi integratorami systemów IT.

SPOTKAJMY SIE

PIXEL

Miesięcznik PIXEL – Kultura Gier Wideo porusza się w obrębie szeroko rozumianej kultury gier wideo. Oprócz recenzji wybranych tytułów, proponujemy dużo publicystyki, wywiady z legendarnymi twórcami gier, materiały retro, tematy okołogrowe oraz felietony piór branżowych maestrów. O wyjątkowym charakterze magazynu stanowi zespół redakcyjny, w którym z dziennikarzami branżowymi spotykają się osoby odpowiedzialne za powstanie pierwszych kultowych polskich czasopism komputerowych, takich jak Bajtek, Top Secret, Secret Service, Reset czy Gambler.

SPOTKAJMY SIE

RETAIL360

Blog RETAIL360.PL stanowi źródło inspiracji dla osób zarządzających wszystkimi formatami i kanałami handlu detalicznego w Polsce. Jest doskonałym narzędziem komunikacji dla dostawców sprzętu, technologii i usług dla sektora retail. Informuje o nowościach rynkowych i najważniejszych wydarzeniach w branży.

SPOTKAJMY SIE

RETAIL PARTNER

Retail Partner Polska jest wyłącznym franczyzobiorcą firmy Checkpoint w zakresie produktów METO oraz dostawcą rozwiązań HappyOrNot. W Polsce jest obecny od ponad 20 lat. Sprawdzony i doświadczony zespół Retail Partner Polska współpracuje z wieloma kluczowymi sieciami handlowymi, supermarketami, hipermarketami, również z galeriami handlowymi i mniejszymi placówkami handlowymi. Nasze systemy są wykorzystywane na lotniskach, w urzędach, placówkach medycznych, czy bibliotekach. Ponad 50 letnie doświadczenie firmy Checkpoint, globalny zasięg i praktyczne zastosowania nowoczesnych technologii to ogromny potencjał, z którego wybieramy to, co najlepsze dla naszych klientów. Celem naszej firmy jest wspieranie w poprawie dostępności i widoczności produktów na półkach, maksymalizacji zysków i podnoszeniu zadowolenia klientów.

SPOTKAJMY SIE

S&T SERVICES POLSKA

S&T Services Polska oferuje usługi konsultingowe, projektowe i wdrożeniowe systemów informatycznych, outsourcing i wsparcie w trybie 24/7/365 dla klientów z sektorów: administracji publicznej, bankowości i ubezpieczeń, dystrybucji, edukacji, handlu detalicznego, instytucji użyteczności publicznej, przemysł oraz jednostek naukowo-badawczych. Dla każdego z wymienionych sektorów S&T zapewnia zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów zarówno na etapie przygotowania oferty, propozycji doboru rozwiązania jak i producentów oraz w fazie implementacji rozwiązania i późniejszego utrzymania.

SPOTKAJMY SIE

SERWERSMS.PL

Platforma oferuje pełen przekrój funkcjonalności, które usprawniają prowadzenie marketingu bezpośredniego generującego wysoki zwrot z inwestycji. Jednak to nie wszystko, SerwerSMS.pl oferuje także wiele innych możliwości! Z nami zbudujesz pozytywny wizerunek swojej organizacji oraz poprawisz przepływ informacji.

SPOTKAJMY SIE

SHARP

Sharp od ponad stu lat opracowuje jedyne w swoim rodzaju produkty i rozwiązania, które przynoszą korzyści społeczeństwu i firmom. Nasze motto od początku naszej działalności pozostaje niezmienne: dążymy do doskonałości.

SPOTKAJMY SIE

SKYNET

Skynet Polska zajmuje stabilną i wiarygodną pozycję na polskim rynku zapewniając fachową realizację oraz profesjonalną obsługę. Oferuje nowoczesne i kompleksowe rozwiązania w branży instalacyjnej i budowlanej, jest wykonawcą projektów powierzchni biurowych, komercyjnych i przemysłowych, instalacji elektrycznych, automatyki budynkowej i systemów zarządzania budynkami, dostawcą rozwiązań w zakresie elektronicznych systemów bezpieczeństwa, instalacji niskoprądowych i teleinformatycznych, a także instalacji sanitarnych i HVAC.

SPOTKAJMY SIE

ZENCARD

ZenCard to narzędzie do tworzenia programów lojalnościowych. Działa na terminalach płatniczych. Specjalnie dla Twojego biznesu.

SPOTKAJMY SIE

ZIBI TERMINALE MOBILNE

W 1989 roku firma ZIBI Sp. z o.o. zaczęła działalność handlową oferując jedynie kilka produktów. Obecnie, ZIBI S.A. jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku. Zatrudnia ludzi o najwyższych kwalifikacjach i oferuje szeroką gamę produktów i usług. ZIBI S.A. jako jedyna na polskim rynku jest dystrybutorem terminali mobilnych marki CASIO, uznanych i cenionych w świecie mobilnych technologii.

SPOTKAJMY SIE

PARTNER GŁÓWNY

PATRON HONOROWY

MEDIA

KONTAKT

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Robert Łapiński

szef projektu (sponsorzy, wystawcy, media)

+48 (22) 855-10-35

+48 668-280-363

rlapinski@idea-ahead.com

Marlena Kwiatkowska

szef działu sprzedaży (wystawcy, uczestnicy)

+48 (22) 855-10-34

+48 664-115-359

mkwiatkowska@idea-ahead.com

Rafał Bronikowski

event manager

+ 48 664-150-830

rafal@idea-ahead.com